Znanje za vodje prihodnosti.
Začetek: 23. oktober 2024
Kje: v živo, na Ekonomski fakulteti v Ljubljani
Program Future Leaders Academy je namenjen motiviranim in talentiranim posameznikom, ki želite nadgraditi znanje, opolnomočiti kompetence in razviti svoje potenciale za uspešno vodenje v hitro spreminjajočem se poslovnem okolju.
Program sestavlja devet raznolikih modulov, sestavljenih iz predavanj, interaktivnih delavnic, primerov dobre prakse in analize situacij za celostno razumevanje poslovnega okolja, vloge vodje in kreativnega razmišljanja. Program združuje najboljše mednarodne in domače predavatelje ter izstopajoče strokovnjake iz prakse.
Program je obiskalo že več kot 210 izjemnih posameznikov iz uspešnih domačih in tujih podjetji, ki so tako vsebine kot predavatelje ocenili z oceno 4,9/5. Udeleženci največkrat izpostavljajo te prednosti programa:
GLOBALNO POSLOVNO OKOLJE
23. oktober 2024, od 8:30 do 16:00
23. oktober 2024, od 8:30 do 16:00
Izvajalec: MARKO JAKLIČ
Prvi modul se osredotoča na sistemsko razumevanje globalnega poslovnega okolja in na uspešno razvijanje strategij v razmerah nepredvidljivega poslovnega okolja z inovativnimi pristopi in orodji.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
TRAJNOSTNE POSLOVNE STRATEGIJE
24. oktober 2024, od 8:30 do 15:45
24. oktober 2024, od 8:30 do 15:45
Izvajalka: Adriana Rejc Buhovac, EF UL
Gost iz prakse: Tadej Muršič, COO Menerga Slovenija
Trajnost je postala glavna tema v poslovanju vseh gospodarskih panog. Zahteva po spremembi je nujna. Na modulu boste razvili kompetence, kako trajnostno poslovanje učinkovito vpeljati v svoje strateške in operativne procese, in spoznali primere najboljših tujih in domačih podjetij s trajnostno naravnanim poslovanjem.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
USPEŠNO SODELOVANJE IN POVEZOVANJE V IN MED TIMI
21. november 2024, od 8:30 do 15:00
21. november 2024, od 8:30 do 15:00
Izvajalec: Robert Kaše, EF UL
Modul temelji na simulaciji, kjer več akterjev v realnem času ustvari izkušnjo, ki vam bo podlaga za vpogled v in razmišljanje o tem, kako bolje sodelovati v in med timi, ki običajno vključujejo posameznike različnih strokovnih profilov in funkcijskih področij.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
MANAGEMENT SPREMEMB IN INOVACIJ
22. november 2024, od 8:30 do 15:45
22. november 2024, od 8:30 do 15:45
Izvajalec: Miha Škerlevaj, EF UL
Gost iz prakse: Jernej Česen, Outfit7
Modul o uvajanju sprememb temelji na razumevanju managementa sprememb in inovativnosti. Izkusili boste proces vodenja sprememb za uvajanje inovacij v vlogi agenta sprememb s pomočjo online simulacije razvite na Harvardu.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
UČINKOVITA KOMUNIKACIJA
5. december 2024, od 8:30 do 15:45
5. december, od 8:30 do 15:45
Izvajalka: Anja Križnik Tomažin, trenerka in coach-inja, SDI mojstrica
Modul z Anjo Križnik Tomažin je komunikacijska delavnica z uporabo orodij SDI®, ki vodijo v uspešnejšo komunikacijo z izgradnjo odnosov in učinkovitejšim obvladovanjem konfliktov.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
NEVROMARKETING IN OSREDOTOČENOST NA UPORABNIKE V DIGITALNI DOBI
6. december 2024, od 8:30 do 15:45
6. december 2024, od 8:30 do 15:45
Izvajalec: Nikolaos Dimitriadis, Optimal HR Group, gostujoči predavatelj EF UL
Na modulu boste spoznali izzive sodobnega marketinga in uporabo nevroznanosti pri trženju in prodaji. Osredotočili se boste na možgane vaših uporabnikov, ki nenazadnje odločajo o njihovem vedenju in dejanjih.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
POSLOVANJE V ŠTEVILKAH
10. januar 2025, od 8:30 do 15:45
10. januar 2025, od 8:30 do 15:45
Izvajalka: Metka Tekavčič, EF UL
Praktični modul se osredotoča na temeljne finančne in računovodske kategorije za poslovno odločanje, obvladovanje denarnega toka, stroške in njihove razvrstitve in analizo računovodskih izkazov s kazalniki.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
KAJ SE SKRIVA V FINANČNIH POROČILIH?
11. januar 2025, od 8:30 do 15:45
11. januar 2025, od 8:30 do 15:45
Izvajalec: Jože Kaligaro,
Kako posluje konkurenca in zakaj? Kako presojati kapitalsko ustreznost podjetja? Ali bi bilo vlaganje v izbrano podjetje dobra poslovna odločitev? Vse te odgovore najdete v finančnih poročilih in postavkah bilanc stanja, ki jih boste podrobno razdelali na praktičnih primerih.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
Z LEAN IN DESIGN THINKING PRISTOPOMA DO BOLJŠIH VODSTVENIH VEŠČIN
30., 31. januar in 13., 14. februar 2025, od 8:30 do 14:15
30., 31. januar in 13., 14. februar 2025, od 8:30 do 14:15
Izvajalca: Rok Stritar, podjetniški svetovalec, Design Thinking & Lean strokovnjak,
in Blaž Zupan, EF UL, podjetniški svetovalec
Gostje iz prakse glede na razpoložljivost.
Lean in Design Thinking sta ključni orodji razvoja organizacije in sodobnega vodenja, je glavno vodilo modula Blaža Zupana in Roka Stritarja. Njun modul ni tipično predavanje, je kombinacija poslovne simulacije vodenja podjetja, sprejemanja odločitev, razprave, teorije in veliko primerov iz prakse.
Več informacij o modulu najdete v brošuri programa Future Leaders Academy.
POSLOVNO KOSILO
Poslovno kosilo
Poslovno kosilo bo čas za mreženje, poslovna prijateljstva in nadaljevanje pogovorov med udeleženci. Na kosilu bo z nami gost iz prakse, ki bo v sproščenem pogovoru predstavil svojo karierno pot, stil vodenja in načine motiviranja sodelavcev ter delil svoje poslovne izkušnje.
* Pridružujemo si pravico do spremembe programa.
USPEH PODJETJA SE ZAČNE PRI POSAMEZNIKU.
Pravi ljudje na pravih delovnih mestih so lahko največja vrednost podjetja. Talenti so ključni za ohranjanje in pridobivanje konkurenčne prednosti podjetja, zato jim moramo posvečati največjo pozornost. Dajte svoji ekipi pravo znanje, da lahko pridobijo nove perspektive in izstopijo iz cone udobja opolnomočeni. Nadgrajevanje znanj in razvoj vodstvenih kompetenc sta ključ do uspešnih ekip in posledično tudi podjetij.
“Programi Future Leaders Academy ponuja edinstveno priložnost, da se naši zaposleni seznanijo z najnovejšimi trendi in strokovnimi znanji na različnih poslovnih področjih. To jim pomaga, da postanejo bolj produktivni, učinkoviti in kos izzivom sodobnega delovnega okolja. Prav tako je prednost programa, da izmenjujejo izkušnje s kolegi iz drugih podjetij ter širijo mrežo poznanstev in poslovnih povezav.
Akademija da našim zaposlenim priložnost za osebno in strokovno rast, kar se kaže v večjem zadovoljstvu z delom, močnejši motivaciji in večji samozavesti pri odločanju. Prepričani smo, da je izobraževanje na Future Leaders Academy dragocena investicija v naše zaposlene in v prihodnost našega podjetja. Zato spodbujamo vse zaposlene, ki jih program zanima, da se mu pridružijo.”
Barbara Myrddin Čulo, Vodja kadrovske službe Etiketa d.d.
Zato smo za podjetja pripravili posebno ugodnost – 20 % popusta za 3 ali več udeležencev, ki se prijavljajo iz istega podjetja. Za več informacij o vseh ugodnostih za večje ekipe se dogovorite z vodjo programa – Tibor Derganc: tibor.derganc@ef.uni-lj.si ali T: +386 (0)1 589 25 48.
Prof. dr. Adriana Rejc Buhovac je redna profesorica za management in organizacijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Je strokovnjakinja na področju razvijanja in uresničevanja strategij, v zadnjih letih pa se posebej posveča trajnostnim strategijam. V praksi sodeluje s številnimi domačimi in tujimi podjetji in drugimi organizacijami pri razvijanju in uresničevanju strategij. Za slovenska in tuja podjetja je razvila več kot 70 strategij in sodelovala v več kot 100 drugih strateških projektih. Je vodja ekspertne skupine za trajnostno transformacijo poslovanja MSP pri SPIRIT Slovenija.
Je avtorica vrste znanstvenih in strokovnih prispevkov s področja trajnostnih strategij. V soavtorstvu z Marc J. Epsteinom (Harvard Business School, Rice University) je napisala knjigo Making Sustainability Work: Best Practices in Managing and Measuring Corporate Social, Environmental, and Economic Impacts.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Prof. dr. Marko Jaklič je na Ekonomski fakulteta v Ljubljani zaposlen kot redni profesor za področje poslovne ekonomije. Podiplomski študij je opravil na New School for Social Research, New York, ZDA in European University Institute, Firence, Italija.
Vpleten je v mnoge mednarodne raziskovalne projekte s področja organizacijskega razvoja v odprtih inovacijskih sistemih, vlogi institucij v gospodarskem razvoju in strategijah povezovanja. Marko Jaklič je objavil mnogo člankov v mednarodno priznanih revijah in napisal prispevke za knjige s področja poslovanja in razvoja managementa.
Je tudi redni svetovalec velikih slovenskih in mednarodnih podjetij na področju strategije, inovativnosti in organizacije ter vlade. V letih 2009–2013 je bil Marko Jaklič predsednik Strokovnega sveta za znanost in tehnologijo Vlade Republike Slovenije.
Izobražuje člane nadzornih svetov in je predavatelj in član izpitne komisije za certifikat pri Združenju nadzornikov Slovenije, kjer je tudi vodja Programskega sveta.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMNEJŠE REFERENCE:
Tadej Muršič je COO podjetja Menerga. Gre za visoko tehnološko inženiring podjetje, ki poskrbi za energetsko varčno klimatizacijo, prezračevanje, ogrevanje, hlajenje in izrabo OVE v večjih stavbah.
V novogradnjah in obstoječih zgradbah poskrbimo za zmanjševanje porabe energije in potrebe po energiji. Naši cilji so preprosti: zmanjšati potrebno energijo na minimum, reciklirati energijo iz okolja in ponovno uporabiti presežke energije.
Z več kot 30 let izkušenj in številnimi mednarodnimi nagradami za vzorne projekte, zagotavljamo trajnostne rešitve ambicioznim strankam.
PODROČJA DELOVANJA:
– Optimizacija, digitalizacija in avtomatizacija internih procesov podjetja,
– digitalni marketing in lead generation,
– product management (product, design, UX),
– načrtovanje in optimizacija storitev podjetja (design thinking),
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE PODJETJA MENERGA:
– Galerija Cukrarna, Ljubljana: https://www.youtube.com/watch?v=J1WGH6ecL1k
– Mestni bazeni Pula, Pula: https://www.youtube.com/watch?v=2CzmQOQ6KBY
– Nuklearna Elektrarna Krško
– Domel, Železniki
– Coca Cola, Zagreb
– Palfinger, Maribor
Redni prof. dr. Miha Škerlavaj je profesor managementa na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani in izredni profesor vodenja in organizacijskega vedenja na BI Norwegian Business School. Je cenjen učitelj, moderator delavnic in nagrajeni raziskovalec, ki je objavljal v prestižnih mednarodnih raziskovalnih revijah, vključno z Academy of Management Journal, Harvard Business Review, Journal of Organizational Behavior, Leadership Quarterly in Human Resource Management ter knjigo Capitalizing on ustvarjalnost: Spodbujanje uresničevanja kreativnih idej pri delu.
Njegove raziskave so bile predstavljene v svetovnih medijih, kot sta The New York Times in Forbes. Vključen je v več mednarodnih raziskovalnih sodelovanj s kolegi iz vrhunskih svetovnih poslovnih šol. Miha Škerlavaj ima bogate praktične izkušnje z delavnicami, usposabljanji in svetovalnimi nalogami za stranke v Skandinaviji, Srednji in Vzhodni Evropi ter na Kitajskem. Poučuje doktorske, EMBA, izvršne in magistrske programe v Evropi in Aziji ter redno vodi delavnice s praktiki o organizacijskem razvoju in spremembah, razvoju vodij, organizacijski kulturi, in managementu ustvarjalnosti in inovacij.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
20-letne praktične izkušnje vodenja delavnic in svetovanj v mednarodnem okolju: Telenor, DNV GL, Norwegian Refugee Council, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, HIT, Triglav skladi, Big Bang, Mercator, NLB, Atlantic Grupa, Outfit7 (Ekipa2), SDH, Coca-Cola HBC, Beijing Tsinghua Industrial R&D Institute in drugi.
Jernej Česen v podjetju Outfit7 zaseda pozicijo višjega podpredsednika oddelka za distribucijo, poslovno inteligenco in finance. Je tudi generalni direktor Ekipe2 v skupini Outfit7. Bistvo podjetja Outfit7 je ustvarjanje iger in občutkov, ki jih ti vzpodbudijo. Z nadarjeno mednarodno ekipo vsak dan premikajo meje mogočega. Podjetju se je pridružil leta 2014 in v ekipo takoj vnesel podjetniški instinkt in vodstvene sposobnosti. Njegov pristop k poklicnemu življenju je “mineštra” – kadar med seboj združimo različne stvari in te skupaj delujejo dobro.
Anja Križnik Tomažin je univ. dipl. ekonomistka, strokovnjakinja javnega in poslovnega nastopanja, trenerka komunikacijskih veščin, certificirana executive in Jungian coach-inja ter SDI mojstrica.
Anjino široko znanje in bogate izkušnje na področju trenerstva in coachinga so rezultat 14 let dolge uspešne kariere televizijske voditeljice, 14 let dela trenerke, fasilitatorke in predavateljice ter strastne iskalke znanja o različnih načinih komuniciranja in metodah coachinga v zadnjih 8 letih.
Naziv »Executive coach« je pridobila na Akademiji za executive coaching London in deluje tudi kot poslovni in osebni coach. V zadnjih osmih letih svoje znanje ves čas dopolnjuje z mnogimi mednarodno priznanimi certifikati s področja njenega delovanja. Dve leti nazaj je Anja Križnik Tomažin zaključila dvoletni študij Expressive art therapy and coaching in action pri dr. Avi Goren Baru.
Predava tudi kot gostujoča predavateljica na različnih šolah, seminarjih, srečanjih ter fakultetah (Ekonomska fakulteta, Fakulteta za upravo, Fakulteta za družbene vede, Doba fakulteta za uporabne poslovne in družbene študije, Gea College in druge).
Anja Križnik Tomažin je tudi članica International Coach Federation (ICF), katerim etičnim kodeksom sledi.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Prof. dr. Robert Kaše je redni profesor za področje managementa in organizacije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Na dodiplomski, podiplomski in doktorski ravni poučuje predmete, ki se ukvarjajo z ljudmi in njihovimi odnosi pri delu.
Svoje raziskovalno delo Robert Kaše redno objavlja v vrhunskih mednarodnih akademskih revijah kot so na primer Organization Science, Human Resource Management, Human Resource Management Journal, Journal of Orgnizational Behavior in International Journal of Human Resource Management.
Je član dveh strokovnih svetov na državni ravni (strokovni svet Zavoda za zaposlovanje RS in strokovni svet za izobraževanje odraslih pri MIZŠ), ki se ukvarjata z ljudmi, njihovimi karierami in razvojem. Že več kot 10 let Robert Kaše redno predava na različnih MBA in executive programih doma in v tujini.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Optimal HR Group, gostujoči predavatelj Ekonomske fakultete v Ljubljani
Nikolaos Dimitriadis je večkrat nagrajeni strokovnjak za komuniciranje, avtor knjig, TedX govorec, predavatelj in svetovalec. Je vodja nevro svetovalnih storitev v podjetju Optimal HR Group, s poudarkom na raziskava in svetovanju iz nevro-marketinga in nevro-HR. Dr. Dimitriadis je “skeniral” več kot 7500 možganov iz 25 držav po vsem svetu za akademske, kadrovske in marketinške namene.
Doktoriral je na Univerzi v Sheffieldu in pridobil naziv MBA ter je certificiran za področje nevro-marketinga. Redno poučuje na različnih študijskih programih MBA ter drugih univerzitetnih in poslovnih programih po vsem svetu.
Nikolaos Dimitriadis je predsednik odbora za področje družbe pri Svetovnem inštitutu za inovacije in upravljanje sprememb v Ženevi. Je vodja za opravljanje prakse na University of York Europe Campus v Grčiji, kjer vodi magistrski študij nevromarketinga. Je soustanovitelj grškega kluba za uporabno nevroznanost Neurogenesis. Je tudi gostujoči profesor na Ekonomski fakulteti v Ljubljani.
Dr. Dimitriadis je nedavno pomagal ustanoviti in zagnati pionirsko podjetja wellbeing.ai s sedežem v Belgiji, ki išče tehnične rešitve na področju čustvenega in duševnega zdravja pri delu. Nikolaos Dimitriadis je prejel grško nagrado za odličnost leta 2022, ki jo podeljuje Helenic Institute for Customer Service.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Prof. dr. Metka Tekavčič je redna profesorica za področje managementa, specializirana za obvladovanje stroškov in merjenje uspešnosti na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Leta 2013 je prof. Tekavčič bila izvoljena za dekanjo Ekonomske fakultete v Ljubljani. Je predsednica senata EF UL in predstojnica Inštituta za management in organizacijo.
Svoje raziskovalno delo je predstavila na številnih mednarodnih konferencah in objavila članke v slovenskih, evropskih in ameriških revijah. Je članica uredniških odborov v več strokovnih revijah s svojega raziskovalnega področja.
Od leta 2001 do 2007 je Metka Tekavčič opravljala funkcijo prodekanje na Ekonomski fakulteti. V obdobju 1992-2013 je bila članica Mestnega sveta Ljubljane, glavnega mesta Slovenije. Bila je tudi članica nadzornih svetov v številnih pomembnih slovenskih podjetjih in drugih institucijah.
Leta 2016 je bila Metka Tekavčič imenovana za članico akreditacijskega odbora EQUIS, ki ga vodi European Foundation for Management Development (EFMD), vodilna mednarodna mreža za razvoj managementa. V obdobju 2017 – 2019 je bila tudi članico Initial Accreditation Committee pri AACSB International in članica European Advisory Council (EAC). Bila je tudi podpredsednica Challenge:Future, globalnega mladinskega think-tanka. Leta 2020 je postala predsednica Steering Committee of Alliance of Chinese and European Business Schools (ACE).
PODROČJA DELOVANJA:
Jože Kaligaro je diplomiral na Ekonomsko poslovni fakulteti v Mariboru, podiplomski študij managementa pa je zaključil na IEDC – Mednarodni poslovni šoli Bled. Je direktor in partner podjetja JK in partnerji, ki se ukvarja s poslovnim in finančnim prestrukturiranjem družb. Kot prokurist zaključuje vlogo koordinatorja aktivnosti pri prestrukturiranju družb Skupine Nivo, Celje.
Od decembra 2014 je Jože Kaligaro opravljal funkcijo glavnega izvršnega direktorja (CEO) družbe Livar, d.d., Ivančna Gorica. Kot zunanji strokovnjak je bil član revizijske komisije nadzornega sveta družbe Petrol, d.d. in predsednik nadzornega sveta družbe Premogovnik Velenje, d.d. Trenutno pa opravlja funkcijo direktorja družbe WEILER ABRASIVES d.o.o. za Slovenijo in EMEA regijo.
Jože Kaligaro je gostujoči predavatelj na Ekonomski fakulteti v Ljubljani in predavatelj na Centru poslovne odličnosti EF, kjer predava na več delavnicah/seminarjih za vodstvene ekipe v velikih podjetjih kot so Petrol, Telekom, ISD, SIJ in druga.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Rok Stritar je docent za področje managementa in ima več kot 15 letne izkušnje s poučevanjem podjetništva in poslovnih tem na dodiplomski in podiplomski ravni.
Poleg tega je zelo dejaven pri izvedbah izobraževanj v podjetjih na temo vpeljave vitkih pristopov, dizajnerskega pristopa, digitalizacije in postavitve vodstvenih sistemov. Je snovalec in izvajalec številnih svetovalnih projektov za večje in manjše poslovne sisteme. Kot podjetnik je ustanovitelj, večinski lastnik in član uprave Kibube d.o.o., ki upravlja 16 fizičnih in 5 spletnih trgovin v več državah. Poleg tega je član upravnega odbora Trgovinske zbornice Slovenije. Deluje tudi kot je zelo aktiven podjetniški mentor v različnih fazah podjetniškega razvoja več kot 20 podjetjem ter izvaja številne treninge za podjetnike slovenskem “startup ekosistemu”.
Rok Stritar je avtor in izvajalec Šole za podjetniške mentorje Slovenskega podjetniškega sklada. Pogosto sodeluje tudi na programih prenosa znanja iz akademskega okolja v gospodarstvo. Kot programer in vodja razvojnih ekip ima številne izkušnje pri snovanju in razvoju kompleksnih informacijskih sistemov.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Blaž Zupan je docent na katedri za podjetništvo na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Sodeluje pri številnih predmetih s področja podjetništva, še posebej je specializiran za razvoj novih idej, produktov in storitev. Poleg pedagoškega in raziskovalnega dela je hkrati ustanovitelj ali soustanovitelj več podjetij v Sloveniji in tujini, iz nekaterih je tudi že uspešno izstopil s prodajo deleža.
Deluje tudi na področju svetovanja podjetjem in podjetnikom s področja analiz domačega in mednarodnega trga, analiz poslovnih priložnosti, optimizacije prodaje, vodenja, financiranja, optimizacije procesov po LEAN metodah in razvoja izdelkov in storitev s pomočjo ti. Design thinking-a. Vodil je preko 400 delavnic, mentoriranj in svetovanj podjetjem vseh velikosti od borznih podjetij do startupov in podjetnikov začetnikov.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE IZKUŠNJE:
Začetek programa: 23. oktober 2024
Rok za prijavo: 16. okotber 2024
Pogoji za vpis je znanje angleškega jezika.
Kotizacija programa znaša 3.100 € (brez DDV).
Kotizacija vključuje udeležbo na akademiji, 87 pedagoških ur z izbranimi predavatelji in strokovnjaki iz prakse, pripadajoče materiale in poslovno kosilo s podelitvijo certifikatov.
Popusti:
Popusti se med seboj ne seštevajo.
Možnost plačila v dveh obrokih.
V primeru odjave manj kot dvajset dni pred pričetkom programa povračilo kotizacije ni več možno, kot tudi ne v primeru, da ste prijavljeni in se programa ne udeležite.
Za več informacij se lahko dogovorite za individualen pogovor z vodjo programa Tiborjem Dergancem tibor.derganc@ef.uni-lj.si ali T: +386 (0)1 589 25 48