Alternativni viri dobave. Pogajalska moč dobaviteljev. Pretočni časi > stroški.
Kdaj: 24. januarja 2024, od 13:00 do 16:15 ure
Kje: Online, preko Zooma
Upravljanje odnosov z dobavitelji (Supplier Relationship Management – SRM) je več kot le vzdrževanje poslovnih odnosov z dobavitelji. Gre za opolnomočenje organizacij z informacijskimi rešitvami in implementacijo orodij, ki spodbujajo medsebojno sodelovanje, kot so “sourcing” modeli, obratne dražbe in načela projektne nabave. Omenjeni strateški pristopi in temeljito poznavanje svojih dobaviteljev predstavljajo ključ do uspeha. Na programu boste spoznali razlike v upravljanju z dobavitelji tako v storitvenem kot tudi v proizvodnem podjetju. S primeri iz prakse boste bolje razumeli, kako storitvena podjetja v določeni nabavni kategoriji sledijo nabavnim cenam (povezava s »category management), proizvodna podjetja pa, kako lahko razvijajo izdelke z ESG.
V sodelovanju z Združenje nabavnikov Slovenije.
Razumevanje načel upravljanja odnosov z dobavitelji je ključno za udeležence v okviru okoljske, družbene in upravljavske (ESG) problematike zaradi doseganja stroškovne, kakovostne in časovno učinkovite dobavne verige.
Seminar je primeren za vse, ki delujete na področju oskrbovalnih verig, nabave, trajnosti, projektov in logistike.
Interaktivno predavanje s predstavitvijo primerov iz različnih praks.
Namen seminarja
Vzpostaviti odnos kupec-dobavitelj z vlogo ESG in novih, odpornejših, »sourcing« modelov.
Na seminarju bodo predstavljeni dejavniki za uspešno doseganje teh rezultatov:
Dr. Marko Budler je predavatelj s področja logistike na Ekonomski fakulteti. Kot član strokovnega sveta Združenja nabavnikov Slovenije (ZNS) ohranja tesen stik s prakso preko raziskovalnih in aplikativnih projektov, delavnic, konferenc in svetovalnega dela. Odlikuje ga celovit in kritičen pogled na aktualna dogajanja, napovedi prihodnjih trendov in konceptov, ki se uvajajo v teoriji in praksi. Pedagoško, raziskovalno in svetovalno dr. Budler obravnava področja, kot so trajnostni poslovni modeli, nabava z naročanjem, proizvodni management, mednarodna poslovna logistika in globalni management oskrbovalnih verig. Svoja razmišljanja dr. Marko Budler dopolnjuje s projekti iz časa študija gospodarskega inženirstva in doktorskega študija operacijskih raziskav in logistik; kot mladi raziskovalec in član Združenja nabavnikov Slovenije pa tudi s številnimi podjetji o prenovi poslovnih modelov, vlogi logistike in nabave ter učinkovitega managementa oskrbovalnih verig za doseganje višje učinkovitosti in uspešnosti podjetij. Nenazadnje pa je dr. Marko Budler zadnjih 5 let koordinator Dneva poslovne logistike (Ljubljana, 2016-2021), “keynote” predavatelj na največjem regijskem dogodku (TRANSLOG, 2021), največjem slovenskem poslovno-logističnem dogodku (GOSS, 2021) in osrednjem regijskem dogodku s področja nabave (NABAVNA KONFERENCA, 2022), po mnenju Univerze v Ljubljani pa Mladi predavatelj leta (2020) in prejemnik nagrade “Odlični v znanosti” (2016) za najboljši ekonomsko-poslovni članek leta v Sloveniji (v projektnem sodelovanju s Pošto Slovenije).
Nataša Košnjek Jug je univerzitetna diplomirana ekonomistka. Njena poklicna pot je od samih začetkov povezana z nabavo. Sprva je opravljala funkcijo koordinatorja podpornih procesov v komercialnem oddelku podjetja Merkur, nato je postala vodja projekta vpeljave ERP sistema v podjetju Istrabenz Energetski sistemi. Možnost za nadgradnjo karierne poti je prepoznala v družbi Hit, kjer je prevzela naloge aplikativnega specialista za SAP za področje materialnega poslovanja v podjetju ter sodelovala v različnih projektih, ki so združevali več področij poslovanja. Zadnjih deset let vodi oddelek nabave v družbi Hit, ki sodi med največja igralniška podjetja v Evropi. Je članica strokovnega sveta Združenja nabavnikov Slovenije. Področje nabave ji predstavlja poklicno strast, veliko stavi na osebne odnose in odprto komunikacijo, kar ji pomaga tudi pri uspešnem razvoju sodelovanja z dobavitelji.
Začetek: 24. januar 2024
Rok za prijavo: 17. januar 2024
Kotizacija za program znaša 170 EUR (brez DDV).
Kotizacija vsebuje:
V primeru odjave manj kot osem dni pred pričetkom programa vam bomo zaračunali celotno kotizacijo, kot tudi v primeru, da ste prijavljeni in se programa ne udeležite.
Po izpolnitvi prijavnega obrazca boste prejeli potrditev o prijavi na vaš e-poštni naslov.
Račun bo izdan ob pričetku programa na naslov, ki ga boste vpisali v prijavni obrazec.