Oblikujte uspešno okolje, ki spodbuja raznolikost in vključenost.
Kdaj: 27. september 2023, od 9:00 do 15:00 ure
Kje: Ekonomska fakulteta v Ljubljani
Raznolikost, enakost in vključenost (diversity, equality and inclusion – DEI) so tri tesno povezane vrednote, ki si jih danes prizadevajo utelešati številna podjetja in organizacije. Prizadevajo si podpirati različne skupine posameznikov, vključno z ljudmi različnih ras, etničnih pripadnosti, veroizpovedi, sposobnosti, spola in spolne usmerjenosti. Namreč podjetja, ki so raznolika in vključujoča, se dokazano bolje odzovejo na izzive, so bolj kreativna in inovativna, imajo večje možnosti za agilno in uspešno delovanje ekip in posledično tudi bolj konkrenčna.
Namen delavnice je spodbuditi udeležence k razmišljanju in vpeljavi strategij raznolikosti in vključenosti z namenom povezovanja tega področja s kreativnostjo in inovativnostjo. Udeleženci bodo prejeli potrebno znanje za prenos dobrih praks v njihove organizacije in skozi delavnico že oblikovali prve korake pri pripravi lastnih strategij, iniciativ in razvoja okolja, ki spodbuja raznolikost in vključenost za oblikovanje uspešnejših odnosov z in med ljudmi/zaposlenimi.
Poslovna uspešnost: Vključujoče okolje in iskanje prednosti v raznolikosti zaposlenih dokazano prinaša večjo možnost za boljšo kreativnost, inovativnost in uspešnost.
Učinkovito vodenje: Razumevanje raznolikosti v ekipi lahko vodi k učinkovitejšemu vodenju.
Konkurenčna prednost: Podjetja, ki se aktivno zavzemajo za raznolikost in vključenost, so pogosto bolj privlačna za potencialne zaposlene in uporabnike/stranke.
Povečanje zavedanja: Družba se spreminja in postaja bolj raznolika, zato se morajo podjetja prilagajati.
Koncepti, praktični primeri in aktualne raziskave, skupinska diskusija.
Program:
Prof. dr. Matej Černe je redni profesor za področje managementa in organizacije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. V preteklosti je deloval kot vodja Laboratorija za odprte inovacijske sisteme na Centru odličnosti COBIK, kjer je soustvarjal prebojne rešitve za visokotehnološko podjetništvo v Sloveniji in Jadranski regiji. Za svoje raziskovalno delo, objavljeno v najboljših akademskih in strokovnih revijah s področja managementa (npr. Academy of Management Review, Journal of Organizational Behavior, Human Relations) je prejel številne nagrade, deluje pa tudi kot član uredniških odborov v revijah Leadership Quarterly, Human Resource Management Journal in Human Resource Management Review.
Barbara Zupančič je direktorica Listine raznolikosti Slovenija, ki združuje preko 240 podpisnih organizacij, ki se zavzemajo za vrednote raznolikosti, enakosti in vključenosti (REV). Predstavnica podpisnikov na evropski platformi listin raznolikosti ima dolgoletne izkušnje s področja zaposlovanja in vodenja ranljivih skupin na delovnem mestu (oseb z invalidnostjo, manjšin, mladi, starejši, osebe z težavami v duševnem zdravju…) ter strateškega upravljanja REV. Na evropski plaformi listin pomaga pri razvoju podpornih orodij za boljše upravljanje REV, svetuje in izobražuje s področja vodenja ranljivih skupin, duševnega zdravja na delovnem mestu ter strateškega upravljanja REV. Kot vodja številnih evropskih projektov je pomagala pri vzpostavitvi romunske in hrvaške listine raznolikosti, izobraževalnega programa Workplace Inclusion Champion, regionalne mentorske mreže za REV strokovnjake ter prispevala k številnim izobraževalnim programom za strokovnjake na področju duševnega zdravja ter zaposlovanja ranljvih skupin. Pri svojem delu jo vodi spoštovanje raznolikosti ter kreativno iskanje novih načinov pri usposabljanju, zaposlovanju in vodenju oseb iz ranljivih skupin.
Nejc Jaka Sekula je globalni vodja raznolikosti, pravičnosti in vključenosti za talente v mednarodnem farmacevtskem podjetju Novartis. V svoji vlogi sodeluje s ključnimi deli kadrovske funckije, kjer preko celotnega cikla zaposlenega v podjetju identificira priložnosti za spremembe v sistemih in programih in svetuje pri vpeljavi sprememb, ki imajo vpliv na pravičnejše vključevanje raznolikih talentov v skupine in podjetje. V oddelku raznolikosti in vključenosti je deloval tudi kot vodja za enoto tehničnih operacij, kjer je svetoval vodjem pri načinih vključevanja manjšin, hkrati pa vodil spremembe na področju enakopravnosti LGBTQI skupnosti v podjetju. Izkušnje si je pridobival tudi kot vodja kadrov za proizvodnjo lokacijo ter pred tem opravljal različne službe znotraj mednarodnega podjetja na področju informacijske tehnologije.
Kotizacija za online program znaša 190 EUR (brez DDV).
V primeru odjave manj kot osem dni pred pričetkom programa vam bomo zaračunali celotno kotizacijo, kot tudi v primeru, da ste prijavljeni in se programa ne udeležite.
Po izpolnitvi prijavnega obrazca boste prejeli potrditev o prijavi na vaš e-poštni naslov.
Račun bo izdan ob pričetku programa na naslov, ki ga boste vpisali v prijavni obrazec.