Kdaj: 19., 21. in 26. januar ter 2. februar 2021 (skupaj 18 ur programa)
Kje: Kombinacija “online” izvedbe in predavanj na Ekonomski fakulteti v Ljubljani
Delo na daljavo je postalo del našega vsakdanjega poslovnega življenja in trenutna praksa kaže, da bo tovrsten način dela ostal med nami tudi po obdobju Covid-19. Vodenje zahteva posebna znanja in kompetence, teorija ter praksa pa seveda že govorita o specifikah vodenja z osebnim stikom ali vodenjem na daljavo. Ker trenutno večina organizacij in podjetij prepušča odločitev o delu na daljavo ali delu iz pisarne zaposlenim, se delodajalci in vodje množično soočajo z vodenjem hibridnih timov. Situacija odpira vprašanja o vključenosti vseh članov tima, o pravičnosti, učinkovitosti, pripadnosti, kreativnosti in drugo. To je povsem nov izziv za večino vodij, zato je izrednega pomena, da vodje opremimo z znanjem in pristopi kako najbolje voditi svoj hibridni tim v prihodnje.
Vsebina bo prilagojena strukturi udeležencev, ki prihajajo iz različnih panog.
Hibridni modeli vodenja: Voditi ljudi na blizu in daleč (med in po Covid-19)
19. januar 2021, od 12:30 do 16:00 ure
Izvajalec: Miha Škerlavaj, izvedba preko platforme Zoom
Uspešno skupno delo v hibridnih timih
21. januar 2021, od 12:30 do 16:00 ure
Izvajalec: Robert Kaše, izvedba preko platforme Zoom
Inovativnost hibridnih timov: sestanki in sodelovanje na daljavo
26. januar 2021, od 11:00 do 17:30 ure
Izvajalka: Anja Svetina Nabergoj, izvedba preko platforme Zoom
Delavnica in srečanje v živo
2. februar 2021, od 12:30 do 16:00 ure
Izvajalci: Miha Škerlavaj, Robert Kaše ter Anja Svetina Nabergoj
Lokacija: Ekonomska fakulteta v Ljubljani
Prof. dr. Robert Kaše je izredni profesor za področje management in organizacije na Katedri za management in organizacijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer na dodiplomski in podiplomski ravni poučuje predmete, ki se ukvarjajo z ljudmi in njihovimi interakcijami pri delu. Raziskovalno se ukvarja s socialnimi omrežji, strateškim managementom človeških virov, karierami in delom v timih. Svoje raziskovalno delo redno objavlja v uglednih mednarodnih revijah kot so na primer Organization Science, Human Resource Management, International Journal of Human Resource Management, International Journal of Manpower in European Journal of International Management. Je član uredniškega odbora vodilne svetovne revije na področju managmenta človeških virov Human Resource Managment (Wiley) in ambasador HR divizije Academy of Management za Slovenijo. Pogosto se pojavlja v vlogi organizatorja znanstvenih ter strokovnih srečanj ali sekcij. Ker trdno verjame v nujnost povezovanja raziskovalne dejavnosti s prakso, aktivno sodeluje v Slovenski kadrovski zvezi in je predsednik Društva za kadrovsko dejavnost Ljubljana. Redno dela na aplikativnih projektih, kjer posreduje znanje in se uči od zanimivih podjetij.
Robert Kaše predava na »executive« programu Ljubljana MBA in različnih delavnicah in seminarjih za gospodarstvo in javne institucije. Med njegovimi referencami so: Aerodrom Ljubljana, NLB, BSH, TPV, Helios, Porsche Slovenija, Kadrovska zveza Slovenije, HR Summit, Mercator, Adriatic Slovenia, Elektro Ljubljana in drugi.
Anja Svetina Nabergoj je izredna profesorica za podjetništvo na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, kjer poučuje podjetniške predmete po t. i. design thinking metodologiji. Od leta 2011 je predavateljica na Hasso Plattner Institute of Design na Stanfordski univerzi, kjer vodi poslovna izobraževanja o inovativnosti in ustvarjalnosti za predstavnike vodilnih svetovnih in Fortune 500 podjetij. Je ustanovna članica skupine Research as design, ki je razvila program za uvajanje design thinking metodologije v doktorski študij in znanstveno raziskovanje. S skupino ChangeLabs na Stanfordu uči podiplomski interdisciplinarni predmet “Collaborating with the future: Launching Large-Scale Sustainable Transformations” in razvija metodologijo za razvoj obsežnih intervencij, kot so zmanjšanje porabe energije in dostop do zdravstvenih in finančnih storitev v državah v razvoju ter vodi projekte in delavnice za naročnike, kot so Bill and Melinda Gates Foundation, JetBlue, Visa, GM, Kellogg, Hyatt in Genentech. Pri svojem delu s podjetji se osredotoča predvsem na to, kako posameznikom in skupinam v podjetjih pomagati razviti ustvarjalni potencial in vgraditi inovativnost v vsakodnevne poslovne procese. S skupino iz podjetja SPA je razvila podiplomski predmet »Organizational Psychology of Design Thinking«, ki se osredotoča na strateški razvoj inovativnosti v velikih podjetjih. Svoje znanje redno prenaša tudi v slovenska podjetja in organizacije. Anja verjame v moč empatije in poglobljenega razumevanja uporabnika za uspešen razvoj in implementacijo inovacij.
Anja Svetina Nabergoj predava na »executive« programu Ljubljana MBA in različnih delavnicah in seminarjih za gospodarstvo in javne institucije. Med njenimi referencami so: Zavarovalnica Triglav, Banka Slovenije, Generali, Lek, Vzajemna, Abanka, Studio Moderna, Zavarovalnica Sava, Big Bang, Društvo za marketing Slovenije, Microsoft, Bill and Melinda Gates Foundation, JetBlue, Visa, Uber, GM, Kellogg, Hyatt in Genentech ter drugi.
Miha Škerlavaj je zaposlen na Ekonomski Fakulteti v Ljubljani kot prodekan za raziskovalno delo in redni profesor za področje management. Na BI Norwegian Business School pa deluje kot pridruženi redni profesor za vodenje in organizacijsko vedenje. Doktoriral je na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Doma in v tujini predava predvsem predmete kot so Management in organizacija, Ustvarjalnost in inovativnost, Ravnanje z ljudmi pri delu ter Medkulturni management. Raziskovalno se ukvarja s področjem sodobnih konceptov in orodij managementa (management ustvarjalnosti in inovativnosti, management sprememb, medčloveški odnosi v organizacijahj). Sodeluje pri večih nacionalnih in mednarodnih združenjih (Academy of Management, European Association for work and Organizational Psychology) in projektih z naštetih področij. Je avtor številnih nagrajenih znanstvenih in strokovnih člankov (npr. Harvard Business Review, Academy of Management Journal, Journal of Organizational Behavior, Leadership Quarterly, Human Resource Management) ter soavtor večih knjig (Učeča se organizacija, Capitalizing on creativity) in študije primera pri INSEAD Publishing. Aktiven je tudi kot recenzent in urednik pri več mednarodnih revijah ter konferencah s področja managementa in organizacije. Pogosto predava in raziskuje na uglednih tujih univerzah in znanstvenih ter strokovnih konferencah. Skozi svetovalne projekte, študije, seminarje in poslovne akademije je aktivno povezan z gospodarstvom. V Sloveniji, na Norveškem, Kitajskem in drugod po svetu vodi delavnice in projekte s področij managementa ustvarjalnosti in inovativnosti, vodenja sprememb, razvoja vodij in ravnanja z ljudmi pri delu.
Miha Škerlavaj predava na »executive« programu Ljubljana MBA in različnih delavnicah in seminarjih za gospodarstvo in javne institucije. Med njegovimi referencami so: Telenor, DNV GL, Norwegian Refugee Council, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, HIT, Triglav skladi, Big Bang, Mercator, NLB, Atlantic Grupa, Outfit7 (Ekipa2), SDH, Coca-Cola HBC, Beijing Tsinghua Industrial R&D Institute in drugi.
Kotizacija za program znaša 470 EUR (brez DDV).
10% popust: za tri udeležence iz istega podjetja in za zgodnje prijave do 5. januarja 2021.
15% popusta: za člane Alumni EF.
Za podjetja, člane SRIPT-a, je udeležba na programu brezplačna (do zapolnitve mest). Ob prijavi v opombe navedite kodo SRIPT.
Popusti se med seboj ne seštevajo.
V primeru odpovedi manj kot tri dni pred pričetkom programa povračilo kotizacije ni več možno, kot tudi ne v primeru, da ste prijavljeni in se programa ne udeležite.
Po izpolnitvi prijavnega obrazca boste prejeli potrditev o prijavi na vaš e-poštni naslov.
Račun bo izdan na naslov, ki ga boste vpisali v prijavni obrazec, po začetku izvedbe programa.