Za tvoj profesionalni razvoj in osebno rast.
Program Young Leaders Academy je namenjen motiviranim in talentiranim posameznikom v podjetjih ali organizacijah, ki želite nadgraditi znanje, opolnomočiti kompetence in razviti svoje potenciale za uspešno vodenje in delo v hitro spreminjajočem se okolju. Program sestavlja devet raznolikih modulov, sestavljenih iz predavanj, interaktivnih delavnic, primerov dobre prakse, metod in situacij za razvoj veščin vodenja ter inovativnega in kreativnega razmišljanja. Program združuje najboljše mednarodne in domače predavatelje ter izstopajoče strokovnjake iz prakse.
Dosedanje generacije udeležencev so izbrane predavatelje in vsebine ocenile z oceno 4,9/5. Poleg tega nekateri izmed predavateljev in gostujočih strokovnjakov sodelujejo tudi na trojno akreditiranem LJUBLJANA MBA programu in so tako del top 1 odstotka poslovnih šol na svetu.
9 modulov | 80 pedagoških ur | mreženje | poslovno kosilo in ekskurzija
Ob zaključku vsak udeleženec prejme CERTIFIKAT trojno akreditirane poslovne šole.
Začetek: 21. oktober 2022
Lokacija: v živo
Profesionalni razvoj, nadgradnja znanja o globalnih trendih, obogatitev kompetenc in veščin za uspešno vodenje in hkrati tudi osebna rast.
21. oktober 2022, od 8:30 do 16:00
Digitalna transformacija in novi poslovni modeli
Predavatelj:
Carlos M. DaSilva, HEG School of Management, Switzerland
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
22. oktober 2022, od 8:30 do 16:00
Globalno poslovno okolje
Predavatelj:
Marko Jaklič, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
10. november 2022, od 8:30 do 17:30
Management sprememb in inovacij
Predavatelj:
Miha Škerlavaj, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Gost iz prakse:
Žiga Vavpotič, Outfit7
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
11. november 2022, od 8:30 do 16:00
Nevromarketing in osredotočenost na uporabnike v digitalni dobi
Predavatelj:
Nikolaos Dimitriadis, Trizma Neuro
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
9. december 2022, od 8:30 do 16:00
Poslovanje v številkah
Predavateljica:
Metka Tekavčič, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
10. december 2022, od 8:30 do 14:00
Kaj se skriva v finančnih poročilih?
Predavatelj:
Jože Kaligaro, Weiler Abrasives
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
5., 12. in 20. januar 2023, od 8:30 do 14:00
Razvoj vodstvenih veščin z metodo "Design Thinking"
Predavatelja:
Blaž Zupan, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Rok Stritar, ustanovitelj podjetja Kibuba d.o.o.
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
9. februar 2023, 8:30 do 16:00
Učinkovita komunikacija
Predavateljica:
Anja Križnik Tomažin, ANFIMA – razvoj potencialov
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
10. februar 2023, od 8:30 do 16:00
Razvoj kariere in osebna rast
Predavatelj:
Robert Kaše, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Gost iz prakse:
Tomaž Lanišek, Mestna občina Kranj
Več informacij o posameznem modulu se nahaja v brošuri.
TBC
Poslovno kosilo in ekskurzija.
Tridnevna poslovna ekskurzija bo vključevala ogled dveh uglednih mednarodnih podjetij. Prav tako pa je ekskurzija namenjena tudi druženju in grajenju kvalitetne mreže poznanstev.
* Pridružujemo si pravico do spremembe programa.
Več informacij o programu lahko najdeš v BROŠURI YOUNG LEADERS ACADEMY ali se dogovoriš za individualen pogovor s koordinatorko programa Paulino Podlesnik: paulina.podlesnik@ef.uni-lj.si ali T: +386 (0)1 589 28 68
Neuroscientist, Certified NeuroMarketer, Award-winning Communications Professional, Educator and Consultant, Neuroleadership Coach, Motivational Speaker
Nikolaos Dimitriadis, Ph.D., is an award-winning communications professional, educator and consultant. He is the author of the book “Neuroscience for Leaders: A Brain Adaptive Leadership Approach” (Kogan Page, London) and spoke at TEDx University of Strathclyde for the urgent need for Brain-Based Communication. He is a certified Neuromarketer and a contributor to the Neuromarketing Manager Program at Hamburg Media School. He is a mentor of startups at the ICT HUB, Belgrade, Serbia. He is currently the Development Director at The University of Sheffield International Faculty, City College. Dimitriadis, Ph.D., is a strong advocate of brain-based solutions to business challenges. References:
Strokovnjakinja javnega in poslovnega nastopanja, trenerka komunikacijskih veščin, certificirana executive in Jungian coach-inja ter SDI mojstrica.
Anja Križnik Tomažin je univ. dipl. ekonomistka, strokovnjakinja javnega in poslovnega nastopanja, trenerka komunikacijskih veščin, certificirana executive in Jungian coach-inja ter SDI mojstrica.
Njena življenjska strast je s polno mero energije ljudem pomagati izvleči iz njih najboljše, saj verjame, da se vsi potenciali skrivajo v nas samih. Svoje znanje prenaša na posameznike in skupine pri izpopolnjevanju njihovega nastopa, komuniciranja ter osebne in poslovne rasti.
Anjino široko znanje in bogate izkušnje na področju javnega nastopanja in komuniciranja so rezultat njene 14 let dolge uspešne kariere televizijske voditeljice, 10 let dela trenerke, fasilitatorke in predavateljice ter strastne iskalke znanja o različnih načinih komuniciranja in metodah coachinga v zadnjih 6 letih.
Njeni coachingi, treningi in delavnice so znane po tem, da so narejene po meri posameznika ali tima z vključitvijo mnogih metod kot so: nevro lingvistično programiranje (NLP), možganom prijazne tehnike učenja (Brain friendly learning tehniques – AOEC), Jungian coaching, tehnik skupinskega treninga (Stonebow – People 1st training comany), Expressive art metode, teorije zavedanja odnosov (Relationship awarnes theory) in Strengths Deployment Inventory (SDI®) orodij za profiliranje, ki celostno nadgradijo posameznikovo nastopanje, komuniciranje, vedenje in razmišljanje.
Naziv »Executive coach« je pridobila na Akademiji za executive coaching London in deluje tudi kot poslovni in osebni coach. V zadnjih šestih letih svoje znanje ves čas dopolnjuje z mnogimi mednarodno priznanimi certifikati s področja njenega delovanja, trenutno pa študira Expressive art therapy and coaching in action z dr. Avi Goren Barom.
Dr. Blaž Zupan je asistent na katedri za podjetništvo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Sodeluje pri številnih predmetih s področja podjetništva, še posebej je specializiran za razvoj novih idej, produktor in storitev. Poleg pedagoškega in raziskovalnega dela je hkrati soustanovitelj več podjetij. Deluje tudi na področju svetovanja podjetjem in podjetnikom s področja analiz domačega in mednarodnega trga, poslovnih priložnosti, trženja, financiranja in iskanja novih idej pri razvoju izdelkov in storitev s pomočjo ti. »Design thinking-a«. Vodil je preko 100 delavnic in svetovanj podjetnikom s področij trženja, prodaje, razvoja novih izdelkov, financiranja, raziskave trgov in podobno.
Sharpen your strategic leadership skills with Carlos DaSilva, one of the world’s leading business model experts and a passionate speaker. He has spent over a decade studying and disseminating the process of business model innovation, from Ph.D. studies at the University of Southern California in Los Angeles to executive training programs and talks presented to audiences from New York to Paris, Geneva to Kyoto, Taipei to Sydney.
Before the age of 30, Carlos co-founded a NGO, experienced from the inside a start-up scaling and exit, concluded his Doctorate on Business Models with honors, published his first book and lectured on strategy at top tier U.S. Universities. Back to Europe, he became the Managing Director of the Silicon Valley based Start-up Accelerator the Founder Institute, and has accelerated on a one-on-one basis over 100 entrepreneurs in Lisbon. Today, he is an Executive Education Professor at the HEG School of Management Switzerland, a lead trainer for the Swiss National Innovation Agency “INNOSUISSE” and an international Keynote Speaker.
His energizing keynotes and training sessions are rich on practical takeaways that you can start using immediately to improve your business. Grounded on the latest management research, you will gain actionable insights and ideas on how to complement, improve or radically innovate your company`s business model for growth.
Mag. Jože Kaligaro je diplomiral na Ekonomsko poslovni fakulteti v Mariboru, podiplomski študij managementa pa je zaključil na IEDC – Mednarodni poslovni šoli Bled. Strokovno se je izpopolnjeval na institutu za kontroling in računovodstvo v Nemčiji in v Avstriji. Je direktor in partner podjetja JK in partnerji, ki se ukvarja s poslovnim in finančnim prestrukturiranjem družb. Kot prokurist zaključuje vlogo koordinatorja aktivnosti pri prestrukturiranju družb Skupine Nivo, Celje. Od decembra 2014 je opravljal funkcijo glavnega izvršnega direktorja (CEO) družbe Livar, d.d., Ivančna Gorica. Kot zunanji strokovnjak je bil član revizijske komisije nadzornega sveta družbe Petrol, d.d. in predsednik nadzornega sveta družbe Premogovnik Velenje, d.d. Trenutno pa opravlja funkcijo direktorja družbe WEILER ABRASIVES d.o.o..
Področje njegovih delovnih izkušenj torej obsega kontroling, računovodstvo, poslovne finance, IT, organizacijo, procesni reinženiring in poslovodenje. Sicer predava več tem iz kontrolinga in računovodstva na rednem, izrednem in konzorcijskem podiplomskem študiju Poslovodenja in organizacije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, na seminarjih društev (zveze) ekonomistov, na strokovnih posvetih kontrolerjev, računovodij in poslovodnih delavcev, v številnih večjih slovenskih družbah in pri Gospodarski zbornici Slovenije. V letu 2006 je bil tudi izvoljen v naziv strokovnjaka iz prakse pri Ekonomsko poslovni fakulteti v Mariboru. Na Centru poslovne odličnosti Ekonomske fakultete v Ljubljani je programski vodja in predavatelj na več delavnicah/seminarjih s področja kontrolinga, ekonomike in računovodstva že vrsto let.
Prof. dr. Marko Jaklič je na Ekonomski fakulteta v Ljubljani zaposlen kot redni profesor za področje poslovne ekonomije. Podiplomski študij je opravil na New School for Social Research, New York, ZDA in European University Institute, Firence, Italija. Aktiven je na področjih strateškega managementa, organizacije, inovativnosti, politike konkurenčnosti in institucionalne ekonomije. Vpleten je v mnoge mednarodne raziskovalne projekte s področja institucij v gospodarskem razvoju. Objavil je mnogo člankov v mednarodno priznanih revijah in napisal prispevke za knjige s področja poslovanja in razvoja managementa. V letih 2009-2013 je bil predsednik Sveta za znanost in tehnologijo Republike Slovenije. Je predstojnik Inštituta za socio-ekonomsko in poslovno evalvacijo na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Bil je ali je član več-ih nadzornih svetov podjetij in bank. Je izobraževalec članov nadzornih svetov ter predavatelj in član izpitne komisije za certifikat pri Združenju nadzornikov Slovenije, kjer je tudi vodja Programskega sveta. V letih 2009-2013 je bil predsednik Sveta za znanost in tehnologijo Republike Slovenije. Že več kot 20 let deluje na področju moderatorskega svetovanja in moderatorskega izobraževanja (“akcijskega učenja”) vrhnjih managerjev.
Izbrane reference izvajalca:
• Abanka
• Skupina NKBM
• SID – izvozna in razvojna banka
• SID Prva kreditna zavarovalnica
• Skupina Triglav
• Elektro Gorenjska
• Gospodarska zbornica Slovenije
• Skupina Kolektor
• Skupina Petrol
• Skupina Talum
• HIT
Prof. dr. Metka Tekavčič je redna profesorica za področje managementa, specializirana za obvladovanje stroškov in merjenje uspešnosti na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Od oktobra 2013 je dekanja fakultete. Je gostujoča profesorica na Univerzi v Greenwichu, v času svojega doktorskega študija pa se je izpopolnjevala na College of Business, na oddelkih za management in računovodstvo. V mandatu, ko je bil dekan fakultete prof. dr. Maks Tajnikar, je bila na Ekonomski fakulteti prodekanja za finance. Trenutno je predstojnica Inštituta za management in organizacijo. Sodelovala je v več raziskovalnih projektih in trenutno je odgovorna za projekt Tempus »Razvoj BSC (Hons), računovodstvo in finance za Univerzo v Črni gori«. Je članica uredniških odborov v več strokovnih revijah s svojega raziskovalnega področja, tudi v JV Evropi. Od leta 1990 dalje je bila članica mestnega sveta v Ljubljani. Bila je in je članica nadzornih svetov v številnih pomembnih slovenskih podjetjih in drugih institucijah.
Miha Škerlavaj je zaposlen na Ekonomski Fakulteti v Ljubljani kot prodekan za raziskovalno delo in redni profesor za področje management. Na BI Norwegian Business School pa deluje kot pridruženi redni profesor za vodenje in organizacijsko vedenje. Doktoriral je na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Doma in v tujini predava predvsem predmete kot so Management in organizacija, Ustvarjalnost in inovativnost, Ravnanje z ljudmi pri delu ter Medkulturni management. Raziskovalno se ukvarja s področjem sodobnih konceptov in orodij managementa (management ustvarjalnosti in inovativnosti, management sprememb, medčloveški odnosi v organizacijahj). Sodeluje pri večih nacionalnih in mednarodnih združenjih (Academy of Management, European Association for work and Organizational Psychology) in projektih z naštetih področij. Je avtor številnih nagrajenih znanstvenih in strokovnih člankov (npr. Harvard Business Review, Academy of Management Journal, Journal of Organizational Behavior, Leadership Quarterly, Human Resource Management) ter soavtor večih knjig (Učeča se organizacija, Capitalizing on creativity) in študije primera pri INSEAD Publishing. Aktiven je tudi kot recenzent in urednik pri več mednarodnih revijah ter konferencah s področja managementa in organizacije. Pogosto predava in raziskuje na uglednih tujih univerzah in znanstvenih ter strokovnih konferencah. Skozi svetovalne projekte, študije, seminarje in poslovne akademije je aktivno povezan z gospodarstvom. V Sloveniji, na Norveškem, Kitajskem in drugod po svetu vodi delavnice in projekte s področij managementa ustvarjalnosti in inovativnosti, vodenja sprememb, razvoja vodij in ravnanja z ljudmi pri delu.
Miha Škerlavaj predava na »executive« programu Ljubljana MBA in različnih delavnicah in seminarjih za gospodarstvo in javne institucije. Med njegovimi referencami so: Telenor, DNV GL, Norwegian Refugee Council, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, HIT, Triglav skladi, Big Bang, Mercator, NLB, Atlantic Grupa, Outfit7 (Ekipa2), SDH, Coca-Cola HBC, Beijing Tsinghua Industrial R&D Institute in drugi.
Prof. dr. Robert Kaše je izredni profesor za področje management in organizacije na Katedri za management in organizacijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer na dodiplomski in podiplomski ravni poučuje predmete, ki se ukvarjajo z ljudmi in njihovimi interakcijami pri delu. Raziskovalno se ukvarja s socialnimi omrežji, strateškim managementom človeških virov, karierami in delom v timih. Svoje raziskovalno delo redno objavlja v uglednih mednarodnih revijah kot so na primer Organization Science, Human Resource Management, International Journal of Human Resource Management, International Journal of Manpower in European Journal of International Management. Je član uredniškega odbora vodilne svetovne revije na področju managmenta človeških virov Human Resource Managment (Wiley) in ambasador HR divizije Academy of Management za Slovenijo. Pogosto se pojavlja v vlogi organizatorja znanstvenih ter strokovnih srečanj ali sekcij. Ker trdno verjame v nujnost povezovanja raziskovalne dejavnosti s prakso, aktivno sodeluje v Slovenski kadrovski zvezi in je predsednik Društva za kadrovsko dejavnost Ljubljana. Redno dela na aplikativnih projektih, kjer posreduje znanje in se uči od zanimivih podjetij.
Robert Kaše predava na »executive« programu Ljubljana MBA in različnih delavnicah in seminarjih za gospodarstvo in javne institucije. Med njegovimi referencami so: Aerodrom Ljubljana, NLB, BSH, TPV, Helios, Porsche Slovenija, Kadrovska zveza Slovenije, HR Summit, Mercator, Adriatic Slovenia, Elektro Ljubljana in drugi.
Dr. Rok Stritar je močno vpet v svetovanje podjetnikom in podjetjem na področju zgodnjega podjetništva, podjetniške rasti in razvoja novih izdelkov in storitev. Sodeluje v skupini, ki je leta 2007 v Slovenijo pripeljala dizajnerski pristop za reševanje kompleksnih nestrukturiranih poslovnih izzivov. Je ustanovitelj podjetja Kibuba d.o.o., ki je v zadnjih 10 letih zraslo v drugega največjega ponudnika specializirane opreme za gorništvo in prosti čas v Sloveniji, vpleten pa je še v številne druge podjetniške projekte.
Izbrane reference:
Tomaž Lanišek je vodja Sektorja za razvoj in pametno skupnost Mestne občine Kranj in nekdanji direktor Knauf Insulation, ki presega sto milijonov letnih prihodkov in je eno vodilnih podjetij na področju izolacij. Po prevzemu direktorskega mesta leta 2013 je pripeljal podjetje do naziva zlate gazele. Mag. Lanišek je svojo študijsko in s tem tudi karierno pot začel na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, kjer je zaključil dodiplomski študij. Kasneje se je odločil za študij na Drury University v Springfieldu, kjer je dokončal MBA program. Do leta 2012 je bil regionalni direktor podjetja Goodyear Dunlop Sava Tires.
Maša Madon se je po zaključenem magistrskem programu na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani leta 2014 zaposlila v Centru poslovne odličnosti Ekonomske fakultete (CPOEF, center za sodelovanje z gospodarstvom: https://www.cpoef.si/). Mašina vloga na CPOEF združuje vodenje financ, prodajo ter strateški razvoj projektov za različna slovenska in tuja podjetja. Ob svojem delu nenehno išče priložnosti za razvoj, kot asistentka na EF UL, izvajalka komunikacijskih delavnic, predsednica društva TopEF, co-founder projekta Innovative All-nighter (poslovni hackathon, ki letno združi 300 študentov in 8 podjetij), co-founder mentorskega projekta Mladi junaki (Global Shapers Community Ljubljana, iniciativa Svetovnega ekonomskega foruma) in drugo. Na splošno Maša poskuša usmerjati svoje aktivnosti, komunikacijo in energijo v povezovanje v različnih mrežah in iskanje priložnosti za nove projekte (www.linkedin.com/in/masamadon).
Začetek programa: 21. oktober 2022
Rok za prijavo: 14. oktober 2022
Pogoji za vpis:
znanje angleškega jezika.
Kotizacija: 2850 € (+ DDV)
Kotizacija vključuje udeležbo na akademiji, pripadajoče materiale, pogostitve. Cena ne vključuje poslovne ekskurzije v Budimpešto.
Popusti:
Popusti se med seboj ne seštevajo.
Možnost plačila v dveh obrokih.
Za več informacij se lahko dogovoriš za individualen pogovor s koordinatorko programa Paulino Podlesnik: paulina.podlesnik@ef.uni-lj.si ali T: +386 (0)1 589 28 68