Zunanji pogled, najaktualnejše globalno znanje in poznavanje najboljših praks naših strokovnjakov lahko pomembno podprejo ali spremenijo obstoječe procese v podjetju.
KONTAKTIRAJTE NASRazvijamo nove poslovne modele ali analiziramo in pomagamo pri izboljšavi obstoječih, združujemo najaktualnejša znanja, tehnologije in interdisciplinarne time, ki podjetjem omogočajo dosegati zastavljene cilje za dolgoročni uspeh. Vsebino in metodologijo svetovalnih projektov prilagajamo potrebam naročnika, v nadaljevanju pa je izbor nekaterih:
Cilj: razviti razvojno usmerjeno strategijo podjetja za 3-5 letno obdobje in zaposlene usposobiti za njeno uspešno uresničevanje. Proces vključuje strateške delavnice po metodi Balanced Scorecard 3. generacije in celostno podporo pri pripravi končnega dokumenta vključno s komuniciranjem strategije.
Faza 1: učinkovita izvedba sodobnih strateških analiz.
Faza 2: zapis vizije strateškega uspeha podjetja v ciljnem letu (angl. Destination Statement).
Faza 3: razvoj strategije za ciljno obdobje z izrisom strategije in natančnim dokumentiranjem strateških aktivnosti (skrbniki, teami, naloge, tveganja, časovnice).
Faza 4: razvoj kazalcev za kontrolo uresničevanja strategije.
Cilj: opredelitev področij, kjer so potrebni ukrepi: poslovni modeli, procesi in digitalne rešitve za podporo poslovanja, podatkovna strategija, izkušnja kupca, digitalni produkti in storitve, strategija razvoja digitalnih kompetenc zaposlenih, strategija razvoja digitalne kulture, kibernetska varnost, industrija 4.0.
Pričakovani rezultati:
Za odločitev glede prevzema nekega poslovnega subjekta ali strateškega združevanja z drugim poslovnim subjektom je nujna neodvisna ocena poslovnih sinergij. Oceno poslovnih sinergij naredimo na podlagi:
Skupna ocena poslovnih sinergij je narejena na podlagi primerjave scenarijev učinkov samostojnega razvoja neodvisnih podjetij in scenarija učinkov razvoja združenega podjetja (tržni deleži, finančni učinki, …).
Kontaktirajte nasAnaliza makroekonomskih učinkov je nujno in ključno orodje odločevalcev na ravni države za presojo skupnih učinkov posamezne infrastrukturne naložbe (v času gradnje in v času uporabe objekta) in kriterij za odločanje med različnimi alternativnimi projekti. Potrebno je oceniti:
Primerjava skupnih koristi in stroškov (cost-benefit analiza) in analiza finančne primernosti investicije je osnova za podjetje, da sprejme optimalno odločitev glede izvedbe projekta in ključni kriterij za odločanje med različnimi alternativnimi projekti.
Prva faza: analiza stroškov in koristi (CB) posameznega projekta (investicije).
Druga faza: CB analiza se nadgradi s finančno analizo, v kateri se oceni neto sedanja vrednost projekta z upoštevanjem inflacije, obrestnih mer, spremenljivih denarnih tokov in sedanje vrednosti denarja.
CB Analiza in Finančna analiza sta ob analizi izvedljivosti običajno predpogoj za odobritev financiranja s strani bank in mednarodnih finančnih institucij.
Kontaktirajte nasCilj: prenoviti sistem plač in nagrajevanja z namenom poenotenja in večje podpore poslovni strategiji ter integracije v ostale sisteme razvoja podjetja in zaposlenih.
Faza 1: identifikacija izzivnih področij in določanje smernic prenove sistema plač in nagrajevanja.
Faza 2: preoblikovanje sistema osnovnih plač in integracija z drugimi kadrovskimi sistemi.
Faza 3: prenova obstoječih sistemov nagrajevanja uspešnosti.
Kontaktirajte nasCilj: poiskati in uveljaviti razvojno naravnan HRM, ki bo strateški partner pri nadaljnjem razvoju podjetja ter tako podpiral učinkovito izvajanje poslovnih in razvojnih aktivnosti, kakovost in inovativnost. Hkrati bo zaposlenim omogočal, da razvijajo svoje talente in čim bolje izkoristijo vse svoje potenciale v skupno dobro zaposlenih in širše družbe.
Uspešno podjetje gradi na vključevanju zaposlenih, ki s svojo zavzetostjo, znanjem in ustvarjalnostjo sooblikujejo trajnostni in družbeno odgovoren razvoj. Zato je potrebno poiskati sinergije med različnimi HRM aktivnostmi v skladu s sodobnimi načeli izvajanja HRM funkcije in v podporo poslovni strategiji.
Kontaktirajte nasZ oceno poslovne škode prizadeta podjetja na sodišču ali v postopku pred regulatorjem trga dokazujejo nastanek in obseg poslovne škode, do katere je prišlo zaradi nesorazmernih učinkov spremembe regulacije trga ali zaradi proti konkurenčnih dejanj konkurentov na trgu. Ocena poslovne škode obsega:
Za oceno finančne sprejemljivosti prodaje posameznih naložb podjetja je ključen predpogoj neodvisna ocena vrednosti teh naložb. Vrednost naložb ocenjujemo s tremi standardnimi metodami:
Skupna ocena vrednosti se naredi na podlagi tehtanega povprečja treh metod, pri čemer se ocene po treh metodah med seboj primerjajo na podlagi izračunane neto sedanje vrednosti posameznih ocen.
Kontaktirajte nasT: +386 1 5892 439
E: alma.lieber@ef.uni-lj.si