Od naziva do zaupanja ekipe.
Kdaj: 3., 4. in 10. junij 2025, od 9:00 do 16:15 ure
Kje: Ekonomska fakulteta v Ljubljani
Postali ste vodja, zdaj pa se srečujete z izzivi, kot so težave pri podajanju negativnega feedbacka, prevelika potreba po nadzoru zaradi nezaupanja ekipi, neposlušanje in podcenjevanje pomena povratnih informacij ter pomanjkanje jasnosti pri delegiranju. A dejstvo je, da naziv »vodja« ne pomeni samodejno, da vam bo ekipa zaupala. Spoštovanje in avtoriteto morate pridobiti tako, da vam sodelavci sledijo, ker verjamejo v vas.
Na programu Prvič vodja boste dobili konkretne nasvete in praktične veščine, kako jasno komunicirati (tudi takrat, ko morate biti kritični), zgraditi iskreno zaupanje v ekipi, kako dejansko poslušati, sprejeti in dati uporaben feedback, ter kako jasno delegirati naloge.
Poskrbite, da bo vaš naziv vodje že v osnovi odražal zaupanje, spoštovanje in prave vrednote.
Program je za vse, ki:
3 dni interaktivnih delavnic, diskusij in izmenjave mnenj, primerov iz prakse, preizkušanja različnih situacij.
Vodenje se začne pri komunikaciji
3. junij 2025
Izvajata: Monika Lapanja in Maša Madon, Center poslovne odličnosti
Razumevanje in reševanje konflikta
4. junij 2025
Izvaja: Nina Smole, trenerka komunikacijskih veščin in hipnoterapevtka
Učinkovito vodenje
10. junij 2025
Izvaja: Rok Stritar, podjetniški svetovalec, Design Thinking & Lean strokovnjak
Izobraževalne programe izvajamo tudi po meri za podjetja in organizacije, ki želite svoje sodelavce osebno in strokovno razvijati. Za več informacij vam je na voljo Monika Zalokar, vodja programov po meri: monika.zalokar@ef.uni-lj.si.
Mag. Monika Lapanja je v več kot 25-letni karieri na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, kjer je tudi magistrirala, intenzivno razvijala sodelovanje med fakulteto in gospodarstvom. Kot izvršna direktorica Združenja YES je še dodatno poglobila razumevanje podjetniškega ekosistema in mreženja z gospodarstvom. Vodenje jo spremlja skozi celotno kariero – kot direktorica CPOEF je 13 let strateško in operativno vodila organizacijo ter upravljala z raznolikimi timi in projekti, trenutno se osredotoča na področje svetovanja. Ima bogate izkušnje na področju vodenja, poslovnega komuniciranja in razvoja vodstvenih kompetenc, ki jih prenaša naprej kot predavateljica in mentorica v številnih delavnicah poslovnega izobraževanja. Pri svojem delu združuje strateški pogled in praktične izkušnje, s poudarkom na učinkoviti komunikaciji, vodstvenih veščinah in grajenju sodelovalne organizacijske kulture.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Maša Madon je direktorica Centra poslovne odličnosti EF z več kot 10-letnimi izkušnjami ustvarjanja rešitev za razvoj posameznikov in organizacij skozi poslovna izobraževanja, svetovanje ter dogodke. Kariero je začela v financah, kasneje pa vodila razvoj in prodajo, pri vseh aktivnostih pa združuje prednosti analitike s strastjo do ljudi in rasti.
Na svoji poti je soustvarjala projekte, kot sta največji študentski poslovni hackathon Innovative All-nighter in dobrodelni mentorski projekt Mladi junaki, vodila mrežo Global Shapers Ljubljana pod okriljem Svetovnega gospodarskega foruma, vodila dogodke in podcaste ter izvajala delavnice s področja vodenja, komunikacije, poslovanja in drugo.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Nina Smole je trenerka javnega nastopanja, komunikacijskih veščin in orodja SDI, ki s svojimi individualnimi in skupinskimi usposabljanji pomaga posameznikom in podjetjem do večje samozavesti, avtentičnosti ter učinkovitosti njihovega nastopa in medsebojne komunikacije. Kot hipnoterapevtka in učiteljica AEQ metode ter AEQ dihanja osnovne stopnje, posameznikom omogoča osvoboditev od neželenih podzavestnih vzorcev in navad ter izboljšanje fizičnega in mentalnega počutja.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Rok Stritar je docent za področje managementa in ima več kot 15 letne izkušnje s poučevanjem podjetništva in poslovnih tem na dodiplomski in podiplomski ravni.
Poleg tega je zelo dejaven pri izvedbah izobraževanj v podjetjih na temo vpeljave vitkih pristopov, dizajnerskega pristopa, digitalizacije in postavitve vodstvenih sistemov. Je snovalec in izvajalec številnih svetovalnih projektov za večje in manjše poslovne sisteme. Kot podjetnik je ustanovitelj, večinski lastnik in član uprave Kibube d.o.o., ki upravlja 16 fizičnih in 5 spletnih trgovin v več državah. Poleg tega je član upravnega odbora Trgovinske zbornice Slovenije. Deluje tudi kot je zelo aktiven podjetniški mentor v različnih fazah podjetniškega razvoja več kot 20 podjetjem ter izvaja številne treninge za podjetnike slovenskem “startup ekosistemu”.
Rok Stritar je avtor in izvajalec Šole za podjetniške mentorje Slovenskega podjetniškega sklada. Pogosto sodeluje tudi na programih prenosa znanja iz akademskega okolja v gospodarstvo. Kot programer in vodja razvojnih ekip ima številne izkušnje pri snovanju in razvoju kompleksnih informacijskih sistemov.
PODROČJA DELOVANJA:
NAJPOMEMBNEJŠE REFERENCE:
Začetek programa: 3. junij 2025
Rok za prijavo: 27. maj 2025
Kotizacija za program znaša 650 EUR (brez DDV).
Popusti:
Popusti se med seboj ne seštevajo.
Kotizacija vsebuje:
V primeru odjave manj kot osem dni pred pričetkom seminarja povračilo kotizacije ni več možno, kot tudi ne v primeru, da ste prijavljeni in se seminarja ne udeležite.
Po izpolnitvi prijavnega obrazca boste prejeli potrditev o prijavi na vaš e-poštni naslov.
Račun bo izdan ob pričetku programa na naslov, ki ga boste vpisali v prijavni obrazec.