Praktična delavnica uporabe GAI orodij.
Kdaj: 12. november 2024, od 9:00 do 13:15 ure
Kje: Ekonomska fakulteta v Ljubljani
V zadnjem letu je umetna inteligenca zavzela prve strani poslovnih in splošnih medijev. Generativna umetna inteligenca ne spreminja le digitalnega sveta, temveč krepi tudi našo ustvarjalno moč v poslovnem okolju. Orodja kot so ChatGPT, Bard in Midjourney zdaj omogočajo, da v nekaj sekundah generiramo poglobljene analize, osupljive grafične vizualizacije in celo interaktivne spletne vsebine. Ni več potrebno biti programer ali oblikovalec, da bi ustvarili vsebino, ki bi navdušila vašo ciljno skupino. V realnem času lahko oblikujete marketinške kampanje, pišete kreativne tekste, emaile ali celo ustvarjate umetniška dela, vse to s pomočjo umetne inteligence.
Vendar pa se pomp nekoliko umirja. Sedaj je čas, da se naučimo, kako v poslovanju (ne) uporabljati generativno umetno inteligenco (GAI), si poenostaviti delo, pa tudi spremeniti poslovne in delovne procese tako, da včasih umetna inteligenca niti ne bo potrebna.
Umetna inteligenca naj ne bo grožnja, temveč orodje, ki nam pomaga reševati probleme in izzive bolj učinkovito kot kadarkoli prej. Ljudi pri delu ne bo zamenjala GAI, temveč posamezniki, ki jo bodo znali uporabljati. Ravno to znanje pa boste pridobili na delavnici. Naučili se boste, kako avtomatizirati kompleksne naloge, razumeli, kako uporabljati orodja, ustvarjali rešitve, ki so se prej zdele nemogoče, hkrati pa tudi razumeli, kdaj spremeniti procese tako, da uporaba GAI sploh ne bo potrebna.
Delavnica je primerna za vse, ki pri svojem delu kreirajo različne vsebine, to so poslovni uporabniki kot denimo vodje projektov, vodje različnih oddelkov, zaposleni v kadrovskih in splošnih službah, financah in računovodstvu, prodaji, marketingu.
Vsebina programa:
Cilj programa – kaj se boste naučili?
Delavnica bo udeležencem pomagala razumeti poslovno okolje prihodnosti, ki bo temeljijo (tudi) na uporabi orodij GAI.
Izobraževalne programe izvajamo tudi po meri za podjetja in organizacije, ki želite svoje sodelavce osebno in strokovno razvijati. Med naše najbolj priljubljene programe po meri spada prav Kako uporabljati generativno umetno inteligenco pri vsakdanjem delu?, ki ga odlikuje vrhunska predavateljska zasedba in učinkoviti učni pristopi. Za več informacij vam je na voljo Monika Zalokar, vodja programov po meri: monika.zalokar@ef.uni-lj.si.
Dr. Luka Tomat je zaposlen na Katedri za poslovno informatiko in logistiko na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani (redni član), kjer na dodiplomskem in magistrskem študiju poučuje predmete, povezane s poslovno informatiko in digitalno preobrazbo. V svojem raziskovanju se osredotoča na digitalno preobrazbo, uporabo umetne inteligence v poslovanju, reševanje optimizacijskih problemov, elektronsko poslovanje, management poslovnih procesov, analitiko masovnih podatkov in številna druga področja. Luka Tomat sodeluje v različnih projektih, v zadnjem času predvsem s področja prenove poslovnih procesov, digitalizacije in uvedbe sodobnih tehnologij v poslovanje. Izvedel je številne delavnice s področja poslovne informatike za različne naročnike.
Reference:
Področja:
dr. Peter Trkman je redni profesor na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Ukvarja se s poslovno analitiko/umetno inteligenco, digitalno preobrazbo, poslovnimi modeli, managementom oskrbovalne verige in poslovnih procesov. Deluje kot gostujoči profesor na več univerzah (npr. v Indiji, Južni Koreji, na Danskem, Kitajskem, v Dubaju, Avstriji, Nemčiji, Peruju in Kolumbiji). Njegove objave imajo več kot 9000 citatov v mednarodni literaturi. Sodeloval je pri številnih projektih za podjetja v Sloveniji in tujini.
Na svojih delavnicah združuje teorijo s praktičnimi primeri.
Reference
Področja
Začetek: 12. november 2024
Rok za prijavo: 5. november 2024
Kotizacija za program znaša 210 EUR (brez DDV).
Popusti:
Popusti se med seboj ne seštevajo.
Kotizacija vsebuje:
V primeru odjave manj kot osem dni pred pričetkom programa vam bomo zaračunali celotno kotizacijo, kot tudi v primeru, da ste prijavljeni in se programa ne udeležite.
Po izpolnitvi prijavnega obrazca boste prejeli potrditev o prijavi na vaš e-poštni naslov.
Račun bo izdan ob pričetku programa na naslov, ki ga boste vpisali v prijavni obrazec.